Katie Ledecky odpiera szwedzką Sarah Sjostrom i zdobywa złoto w 200 m stylem dowolnym

Spisu treści:

Katie Ledecky zrobiła to ponownie! Po pobiciu własnego rekordu w stylu dowolnym na 400 m, zdobiona Olimpijczyk wróciła na basen, aby zdobyć kolejny złoty medal dla kobiet na 200 metrów w stylu wolnym 9 sierpnia! Gratulacje, Katie!

W wieku zaledwie 19 lat Katie Ledecky wygrała na Igrzyskach Olimpijskich w Rio w 2016 roku i pokonała je wszystkie! Katie odebrała swój drugi złoty medal i trzeci medal w klasyfikacji generalnej w Rio po gwiezdnym mecie w wyścigu kobiet na 200 m 9 sierpnia. Katie ukończyła wyścig o 1: 53.73, wyprzedzając szwedzką Sarah Sjostrom, która przyjechała 1: 54.08. Było oczywiste, że Katie wygra po tym, jak zdecydowanie zajęła pierwsze miejsce w biegach 8 sierpnia. To tylko kwestia czasu, zanim zdobędzie swój medal!

Brak telewizji kablowej? Zrelaksować się! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się, jak oglądać Olimpiadę online

Drużyna USA z pewnością ma w swoim składzie pływaków! Katie zatarła konkurencję na zawodach freestyle kobiet na 400 m 3 sierpnia, przyjeżdżając niesamowicie szybko 3:56! Pobiła swój najlepszy czas i pobiła rekord świata. Sprawdźmy to; Katie pobiła swój własny rekord świata, a poprzednie 11 ustanowiła wcześniej! Łał! Czego oczekujesz od kobiety, która zdobyła złoty medal, gdy miała zaledwie 16 lat?

Zdjęcia: sportowcy z USA na Igrzyskach Olimpijskich w Rio - jak Katie Ledecky!

Fani kibicujący drużynie USA z domu obgryzali paznokcie i ściskali poduszki, gdy obserwowali Katie i resztę sztafety 4 × 100 kobiet walczących o życie 6 sierpnia. Drużyna dała z siebie wszystko, ale ostatecznie nie mogła pokonać drużynę Australii i samą siłę Cate Campbell! Australijczycy zarejestrowali się z imponującym czasem zakończenia 3: 30.65. Bardzo smutne dla Team USA!

Ale wyraźnie, Katie może błyszczeć jak diament podczas wydarzeń solowych! Po 200 m stylem dowolnym stara się o dwa kolejne złote medale w wyścigach 400 i 800 m kobiet. I naprawdę uważamy, że może to zrobić!, co sądzisz o konkursie freestyle na 200 metrów? Czy chcesz, żeby Katie zabrała do domu złoty medal? Powiedz nam w komentarzach!