Barcelona powraca do historycznej ligi mistrzów: pokonuje PSG, aby awansować

Spisu treści:

Zaraz, czy Barcelona właśnie to zrobiła? Jak oni to zrobili ?! Zespół Lionela Messiego powrócił na wieki 8 marca, pokonując Paris Saint-Germain, jednocześnie zdobywając wystarczającą liczbę punktów, aby zapewnić sobie awans do następnej rundy Ligi Mistrzów!

Zapomnij o powrocie New England Patriots do Atlanta Falcons w Super Bowl 51. To jest jeszcze bardziej nierealne. Wszyscy odpisali Barcelonę po porażce z Paris Saint-Germain 14 lutego. Porażka 0-4 w pierwszym etapie 16 rundy oznaczała, że ​​Barca musiał zdobyć co najmniej 5 punktów w drugim meczu 8 marca, a jednocześnie utrzymując PSG - jedną z najlepszych drużyn na świecie - bez punktów. Awans do ćwierćfinału wydawał się praktycznie niemożliwy.

Cóż, osiągnięcie niemożliwego jest tym, co robią Lionel Messi, 29, Neymar, 24, Sergi Roberto, 25 i reszta Blaugrana! Po 95 minutach gry ostatni gwizdek został rozdarty, a wynik wyniósł 6-1, a Barcelona zdobyła wystarczającą liczbę punktów, aby przejść do następnego etapu turnieju!

Najgorętsze przystojniaki Paris Saint-Germaina - zdjęcia

Według The Guardian żadna drużyna nigdy nie wróciła z deficytu czterech goli, aby przejść do następnej rundy, ale Barcelona właśnie to zrobiła. Kiedy gra się zaczęła, Barcelona wiedziała, że ​​trzeba się mocno postarać - i poszli ciężko!

29- letni Luis Suarez zainicjował ten historyczny powrót w dwie minuty, zapewniając sobie pierwszego gola. 32- letni Andres Iniesta postawił Barca na 2-0 w 42 minucie, choć miał pomoc 24- letniego Layvina Kurzawy z PSG. 24- letni Andres strzelił gola, a Layvin przypadkowo strzelił gola dla własnej drużyny, utrzymując przy tym dynamikę Barcy.

Najlepsza pieprzona drużyna na świecie zwycięska bramka #Barcelona #UCL #FCBPSG #viscabarca ❤️? pic.twitter.com/8l7LcOEAgO

- キ ツ ネ ザ ル (@ismafromthetrap) 8 marca 2017 r

NIESAMOWITY gol z rzutu wolnego Neymara w HISTORIC wygrał. Barcelona vs PSG highli

t.co/8SNkMJlM2h przez @YouTube

- owusu emmanuel (@ oae2gain) 8 marca 2017 r

Legenda Liverpoolu, reakcja Stevena Gerrarda na zwycięską bramkę Barçy! To jest złoto! pic.twitter.com/wFdT9e6lBU

- Barcelona Worldwide (@BarcaWorldwide) 8 marca 2017 r

Pundits: Nikt nigdy nie wrócił z deficytu 4 bramek na #UEFA

Barcelona: trzymaj moje piwo

#Barca pic.twitter.com/kLiXFLBOeG

- PimpStarTroope MaK_G (@Da_MaK_G) 8 marca 2017 r

Gol Sergi Roberto pic.twitter.com/nxA8OhZWi8

Messi strzelił gola w 50 minucie, po tym, jak orzeczono karę za kraksę między Neymarem a Thomasem Meunierem, 25. Z Barca do 3: 0 (łącznie 4-3) fani Blaugrana byli na krawędzi - tylko po to, by doznać bliskiego zawału serca, gdy 30- letni Edinson Cavani strzelił gola dla PSG. To znacznie utrudniło zadanie Barcelonie. Jeśli Barcelona strzeliłaby pięć goli, remisowałaby PSG łącznie, 5-5. Jednak PSG wygrałby remis, ponieważ strzelili gola na wyjeździe na boisku Barcy.

To było tak, jakby gra się skończyła. Teraz Barca musiał zdobyć jeszcze trzy gole, zanim mecz się zakończy. Jakoś to zrobili! Dopiero w 87. minucie Blaugrana strzelił gola, a Neymar wbił rzut wolny. Brazylijska supergwiazda strzeliłaby ponownie dwie minuty później, zmieniając rzut karny, aby remisować zespoły 5-5. Z upływem czasu Sergi stał się bohaterem Barcelony, strzelając z rzutu wolnego od Neymara, aby zapobiec eliminacji!

Un. Być. Życzliwy. Ta wygrana ponownie umieściła Barcelonę w książkach historycznych, ponieważ powstrzymali eliminację. Czy po dokonaniu tego cudu jest jakaś drużyna, która mogłaby prawdopodobnie uniemożliwić Barce wygranie mistrzostwa?

Czy jesteś zaskoczony, że Barcelona była w stanie dokonać tego powrotu? Myślisz, że wygrają Ligę Mistrzów?